El Chivato

Palmarés de los Premis Butaca 2020

L’Espai Amistat de Premià de Mar acogió anoche la gala de los Premis Butaca de Teatre de Catalunya, que ha reconocido un año más la tarea de los profesionales de las artes escénicas catalanas en la pasada temporada.

 

En una ceremonia dinámica, ágil y con un lenguaje televisivo, Glòria Cid y Toni Martín entregaron las 23 categorías que conforman el palmarés. Ha sido una gala con un formato excepcional motivado por la situación actual de pandemia, a la cual solo han asistido presencialmente los nominados de la presente edición, y que ha sido retransmitida por La Red de Televisiones Locales y a través de www.premisbutaca.cat.

Palamarés

BUTACA MILLOR INTÈRPRET FEMENINA DE DANSA

Blanca Tolsà (Wu Wei)

BUTACA MILLOR INTÈRPRET MASCULÍ DE DANSA

Jacob Gómez (Wu Wei)

BUTACA MILLOR MUNTATGE TEATRAL

Jerusalem (Romea / CDN / Grec 2019)

BUTACA MILLOR ESPECTACLE DE PETIT FORMAT

Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers (Titus Andrònic / Temporada Alta / Sala Beckett)

BUTACA MILLOR MILLOR DIRECCIÓ TEATRAL

Julio Manrique (Jerusalem)

BUTACA MILLOR ESPECTACLE DE DANSA

Rèquiem (Crea Dance Company / Centre Cultural Terrassa)

BUTACA MILLOR COREOGRAFIA

Maria Rovira (Réquiem)

BUTACA MILLOR MILLOR MUSICAL

La tienda de los horrores (Nostromo)

BUTACA MILLOR ESPECTACLE PER A PÚBLIC FAMILIAR

Veus que no veus (Cia. Pepa Plana)

BUTACA MILLOR ACTOR TEATRAL

Pere Arquillué (Jerusalem)

BUTACA MILLOR ACTRIU TEATRAL

Rosa Boladeras (La Rambla de les floristes)

BUTACA MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Marc Rodríguez (Jerusalem)

BUTACA MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Laura Conejero (Una historia real)

BUTACA MILLOR ACTOR DE MUSICAL

Marc Pociello (La tienda de los horrores)

BUTACA MILLOR ACTRIU DE MUSICAL

Diana Roig (La tienda de los horrores)

BUTACA MILLOR ESCENOGRAFIA

Alejandro Andújar (Jerusalem)

BUTACA MILLOR DISSENY DE LLUMS

Albert Faura (La tienda de los horrores)

BUTACA MILLOR DE VESTUARI

Montse Amenós (La Rambla de les floristes)

BUTACA MILLOR DE CARACTERITZACIÓ

Núria Llunell (Jerusalem)

BUTACA MILLOR SO I ESPAI SONOR

Damien Bazin (Jerusalem)

BUTACA MILLOR TEXT

Guillem Clua (Justícia)

BUTACA MILLOR COMPOSICIÓ MUSICAL

Dani Espasa (La Rambla de les floristes)

BUTACA HONORÍFICA “ANNA LIZARAN”

Carme Fortuny

Publicaciones relacionadas

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Botón volver arriba